Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/a/k/u2856/public_html/myweb.php on line 63
Ako neplatiť poplatky za vedenie účtu ?Ako neplatiť poplatky za vedenie účtu ? Vydané dňa 08. 05. 2005 (11975 x prečítané) Bankové služby
Mnohým z Vás sme sľúbili informácie ohľadom výhodného bankového účtu, hlavne pretože k 1.9.2005 Eliot™ (produkt TB) ukončí svoju činnosť. Snažili sme sa s viacerými „Elioťákmi“ o zachovanie aspoň niečoho podobného v TB, ako bol Eliot. Bohužiaľ, TB nerada mení svoje rozhodnutia. Tak tu je iné riešenie:
Je podľa nás škoda, že TB sa takto zachová k cca 20.000 klientom a nedokáže im previesť čísla účtov priamo pod TB s tým, že by vytvorili podobný balík. Nemyslíme, to ako píšu, že budeme mať viac služieb za tie isté peniaze a že to by bolo "nefair" voči ostatným – lebo to je lož, kedže 99,9% ľudí zaplatí omnoho viac (v balíku sú len 2 účtovné položky, teda príde výplata, odíde trvalý príkaz a už je všetko ostatné nad rámec balíka, každý výber z bankomatu, atď...) toto je "nefair" ;-( , neoplatí sa teda si tam zriaďovať účet ani na tie tri mesiace kedy dali úľavu od platby za balík. Považujeme to za PODRAZ zo strany TB, alebo ako by sa inak dalo nazvať jednostranné ukončenie dlhodobého vzájomného vzťahu?
TB sme považovali za veľmi dobrú banku aj keď sme s ňou mali v poslednom čase zlé skúsenosti a je smutné, že takýmto, podľa nás neuváženým krokom stratí veľký počet klientov.

Zo strany TB ide o krok, ktorý by sa dal prirovnať k tomu, akoby nám mobilný operátor oznámil, že od 1.9.2005 Váš zvýhodnený typ paušálu rušíme, ak však s nami chcete pokračovať ďalej, tak si zriaďte nový paušál s novým tel. číslom a ako veľký grandi Vám odpustíme 3 mesačné paušály. Samozrejme, že na začiatku pri aktivácii špeciálneho paušálu sa ani nezmienili o tom, že sa môže stať, že to zrušia. (Apropo, kedy budú rušiť klasické účty? ;-), alebo vkladné knižky, klientom, ktorí ich majú a aktívne využívajú?)

Bude náročné meniť všetky inkasá, trvalé príkazy a mnohých (i rôzne inštitúcie) upozorňovať na zmenu čísla účtu, veľakrát i písomne s potvrdením u notára ;-(.
V USA, vo Veľkej Británii, v Čechách aj iných krajinách je bežné, že banke za to, že má naše peniaze, neplatíme (bez poplatku neobmedzený počet transakcií, často aj kreditnú kartu grátis). Bohužiaľ na Slovensku je realita iná: Platíme bankám za to, že im požičiavame peniaze.;-(.
Väčšina by súhlasila aspoň s tým, že by plne automatizované transakcie (cez inetrnet), ktoré nikoho nič navyše nestoja, boli bez poplatkov, ale asi treba zarábať, na čom sa dá.

Dňa 15.3.2005 na STV v Televíznych novinách o tomto bola aj reportáž.
Týmto aj ďakujeme STV, že sa k tomu postavili s porozumením.

Pripájam jeden e-mail, ktorý bol zaslaný do Eliotu od jednej ich klientky, ak si to prečítate zistíte, že existuje niečo lepšie ako je v súčasnosti Eliot, pričom je to v klasickej banke. Úplne na konci e-mailu su oficiálne vyjadrenia Eliotu.

e-mail:
Zdravim Vas Team Eliot,

prave som sa dozvedela, ze rusite internetovu banku Eliot a ze si mozem zriadit ucet v TB s tym, ze mi odpustite 3x69Sk. Ale potom budem platit za kazdy balik a aj vsetko mimo balika a je toho dost, kedze v ramci balika mi pride len vyplata na ucet a spravim jeden vyber. Pisete, ze "spoplatnenie virtuálnej banky Eliot i Internet bankingu TB je na rovnakej úrovni," znamena to teda to, ze mi odpustite vsetko automatizovane transakcie nad ramec balika? Mne to vychadza, tak ze nie! A ked uz musim menit cislo svojho uctu, kedze ani toto ste nevedeli zabezpecit, tak som sa poobzerala aj po inych bankach a aby ste vedeli, ze klienti Eliot Vam asi len tazko zostanu v TB, ked nieco nezmenite. Tu mate malu informaciu (lacnejsie ako Eliot a tiez neobmedzene transakcie, dalsia vyhoda oproti Eliotu – moznost ralizovat vsetky pohyby, konzultacie,..atd na pobocke):

66,-/ 26,-1// 6,-2// 0,-3/ mesačne
V cene balíka je zahrnuté:

 • zriadenie a vedenie bežného účtu v slovenských korunách
 • výpis poštou mesačne alebo štvrťročne
 • zriadenie a zmena trvalých príkazov na úhradu, inkás, súhlas na inkasá vrátane SIPO
 • Linka 24 (zriadenie a využívanie)
 • Mobil 24 (zriadenie a využívanie)
 • Internetbanking 24 - SMS kľúč (zriadenie a využívanie)
 • Info 24 (zriadenie a využívanie)
 • jedna medzinárodná platobná karta Maestro alebo VISA Electron (vydanie a obnova)
 • transakcie na bežnom účte bez obmedzenia počtu:
 • kreditné
 • platobné príkazy zadané elektronicky
 • platby realizované na základe trvalých príkazov a inkás
 • platby platobnou kartou za tovar a služby na Slovensku a v zahraničí
 • výbery z bankomatov banky na Slovensku
 • poskytnutie povoleného prečerpania na účte (v prípade splnenia podmienok banky).
Pricom mnoho ludi bude mat to co na Eliote za 6 Sk alebo 26 Sk/mes, kedze su to omnoho prijatelnejsie podmienky ako koncetrovat statisice v TB. Tymto krokom ste podla mna prisli o spominanych 20.000 klientov. A ked som tuto informaciu spomenula aj znamym, co maju ucet TB, tak vazne uvazuju, ze vymenia za drahu TB. Verim, ze nie som jedina, ktora na toto prisla a bude informovat aj ostatnych, ktori maju ucet v TB, hlavne zo zvyku.

 • 66 Sk - standardna cena
 • 26 Sk - Ak kreditný obrat Vášho bežného účtu dosahuje minimálne 13 000 Sk mesačne a zrealizujete 1 platbu na základe SIPO a zároveň 1 platbu na základe trvalého príkazu alebo inkasa, potom poplatok za balík je 26 Sk.
 • 6Sk - Ak kreditný obrat Vášho bežného účtu dosahuje minimálne 13 000 Sk mesačne a zrealizujete 1 platbu na základe SIPO a zároveň 1 platbu na základe trvalého príkazu alebo inkasa a priemerný mesačný zostatok Vášho bežného účtu je minimálne 16 000 Sk, potom poplatok za balík je 6 Sk.
 • 0Sk - Ak mesačný priemer súčtu Vašich vkladov na všetkých účtoch, vo všetkých menách a vo fondoch banky dosahuje minimálne 500 000 Sk.

  (Jedná sa o produkt ČSOB POHODA)

Dalsie informacie a vyhody ziskate na www.AkoNeplatit.sk/csob.

Toto vyzerá akoby bol Eliot konkurencia Internet bankingu a akoby vzájomne súperili, pričom bol enormný rozdiel medzi tým, čo robila TB pre Internet banking a čo pre Eliot.

Oficiálne vyhlásenie TB:

Internet banking zvíťazil nad Eliotom.
V súvislosti so snahou o výhodné a maximálne korektné podmienky pre klientov pri poskytovaní našich produktov nemôžme prehliadať fakt, že hoci spoplatnenie virtuálnej banky Eliot i Internet bankingu TB je na rovnakej úrovni, rozsah služieb a funkcionalita oboch produktov v súčasnosti prevažuje v prospech Internet bankingu. Prvá internetová banka Eliot bola pre Tatra banku svojou progresívnosťou v novom tisícročí priekopníkom a lacným edukačným i marketingovým nástrojom na priblíženie možností elektronického bankovníctva. Dnes, keď sa dynamicky rozvíjajúci Internet banking stal pre tisíce klientov každodennou samozrejmosťou, Eliot svoju úlohu zjednodušiť reálne skúsenosti s elektronickým bankovníctvom splnil. Vedenie TB sa preto rozhodlo neotvárať od 1.3.2005 nové Eliot účty a k 1.9.2005 činnosť Eliota úplne nahradiť omnoho rozvinutejším Internet bankingom.
Silný brand, ktorý si Eliot v priebehu rokov vybudoval, zostane duševným vlastníctvom TB a je možné, že jeho potenciál bude v budúcnosti využitý. Súčasných klientov Eliota budeme detailne informovať o postupe utlmovania Eliota a popularitu tohto produktu sa pokúsime adekvátne nahradiť prostredníctvom vedenia balíka TatraDynamic, ktorý obsahuje Internet banking za
zvýhodnených podmienok.
Ďakujeme za pochopenie.Váš Eliot

Dovoľte nám informovať Vás, že Tatra banka sa rozhodla neotvárať od 1.3.2005 nové Eliot účty a k 1.9.2005 činnosť Eliota úplne pozastaviť. Dôvodom tohto rozhodnutia je nemožnosť dlhodobého zabezpečenia rozvoja Eliota bez dodatočných investícií, ktoré by znamenali podstatné zvýšenie poplatkov. V súčasnosti Tatra banka poskytuje na systémovo rovnakej báze aj produkt Internet banking, s omnoho rozvinutejšou funkcionalitou. Nepovažujeme za fair poskytovať Vám služby nerovnakej kvality za porovnateľných podmienok, preto by sme Vám radi ponúkli adekvátnu náhradu s pridanou hodnotou - vedenie bežného účtu v Tatra banke s balíkom TatraDynamic. V prípade, že si otvoríte nový TatraDynamic, alebo kvôli Internet bankingu sa rozhodnete prejsť z TatraClassic na TatraDynamic, máte možnosť získať vedenie účtu počas 3 mesiacov bez poplatku za balík.

Ak si želáte otvoriť účet s balíkom TatraDynamic, vyplňte formulár v časti komunikácia.eliot - Kontaktujte ma telefonicky a my Vám dohodneme stretnutie v pobočke Tatra banky. Nárok na vedenie účtu bez poplatku za balík na 3 mesiace získavate len v prípade, ak v žiadosti o zrušenie účtu uvediete číslo svojho nového účtu s balíkom TatraDynamic, zriadeného po 1.3.2005. Číslo účtu do poľa na prevedenie zostatku je potrebné uviesť aj v prípade, že máte na účte 0,- SKK nakoľko Vám na účet môžu ešte pribudnúť kreditné úroky.

Hlavná časť jedného e-mailu od klienta pre TB:
K vete:
"Nepovažujeme za fair poskytovať Vám služby nerovnakej kvality za porovnateľných podmienok, preto by sme Vám radi ponúkli adekvátnu náhradu s pridanou hodnotou - vedenie bežného účtu v Tatra banke s balíkom TatraDynamic."

Klienti Eliot nepovazuju za fair, ze bez ich suhlasu a dohody iny rozhoduju, co je pre nich fair a co nie, pricom je tam loz, kedze Tatra Dynamic sa neda ani len porovnavat s Eliotom. Napr. 2 uctovne polozky v baliku oproti neobmedzenemu poctu. Bohuzial na rozdiel od inych bank TB ani taky balik neponuka, kde by boli neobmedzene transakcie. (minimalne viem o dalsich dvoch bankach kde ma klient moznost si vybrat za jeden poplatok neobmedzeny pocet transakcii)

A teraz informácie z tlače:

"Porovnanie" viacerých bánk
zdroj: Sme 20.05.2005

Aké účty ponúkajú banky:

Slovenská sporiteľňa

Balík EXTRA 49 Sk mesačne
* výbery a trvalé príkazy sú spoplatnené podľa štandardného cenníka, elektronické bankovníctvo je v cene.
Balík EXTRA PLUS 89 Sk mesačne
* na výbery a trvalé príkazy poskytuje tento balík 50-percentnú zľavu, elektronické bankovníctvo je v cene.
Balík EXCLUSIVE 199 Sk mesačne
* v cene je aj vystavenie kariet, všetky výbery hotovosti alebo platby kartou, trvalé príkazy a elektronické bankovníctvo.

VÚB banka:

Flexiúčet
* klient si sám zvolí produkty a služby podľa toho, čo potrebuje. Kedykoľvek môže výber týchto služieb zmeniť,
* cena závisí od počtu zvolených služieb: do troch produktov a služieb vyjde balík na 47 korún za mesiac, do piatich produktov na 77 korún a do ôsmich produktov na 107 korún mesačne.

Tatra banka:

Tatra Classic 49 Sk mesačne
* obsahuje mesačné výpisy poštou, možnosť poskytnutia povoleného prečerpania, platobnú kartu, dva výbery z bankomatu mesačne.
Tatra Dynamic 69 Sk mesačne
* navyše obsahuje elektronické bankovníctvo, dve účtovné položky a šesť výberov z bankomatu.
Tatra Premium 199 Sk mesačne
* navyše obsahuje, dve platobné karty, šesť výberov z bankomatu, sporiaci účet a poistenie.

Poštová banka

Postkonto 29 Sk mesačne
* v poplatku je zahrnuté len vedenie účtu, všetky ostatné služby zaplatí klient podľa cenníka.

UniBanka
Style 75 Sk mesačne
* v cene je elektronické bankovníctvo, platobná karta, povolené prečerpanie, neobmedzený počet účtovných položiek prostredníctvom elektronického bankovníctva, mesačné výpisy poštou, správa trvalých príkazov a inkás a neobmedzený počet hotovostných a bezhotovostných kreditných účtovných položiek.
Silver Style 115 Sk mesačne
* v cene je oproti predchádzajúcemu aj možnosť dočasne zvýšiť limit platobnej karty a tri debetné účtovné položky.
Gold Style 155 Sk mesačne
* v cene je navyše neobmedzený počet hotovostných a bezhotovostných kreditných aj debetných účtovných položiek a výbery z bankomatov na Slovensku bez poplatkov.

Dexia banka

Dexia konto 35 Sk mesačne
* v cene sú štvrťročné výpisy, platobná karta, elektronické bankovníctvo, dva výbery z bankomatu inej banky, zriadenie trvalých príkazov a inkás, všetky platby kartou.
Dexia konto Plus 69 Sk mesačne
* v cene sú navyše mesačné výpisy, dve platobné karty, všetky účtovné položky za výber z bankomatu, SMS notifikácia, povolené prečerpanie.

Osobný účet 35 Sk mesačne
* v cene je zahrnuté len vedenie účtu.

Ľudová banka (od 1. 6. 2005)

LUBA Element 55 Sk mesačne
* v cene sú zahrnuté mesačné výpisy, karta, povolené prečerpanie, úrazové poistenie, zúčtovanie jednej došlej platby.
LUBA Aktiv 70 Sk mesačne
* okrem predchádzajúcich služieb je v cene zahrnuté zúčtovanie troch došlých platieb, elektronické bankovníctvo, zúčtovanie troch prevodov prostredníctvom POS terminálu, neobmedzený počet prevodov prostredníctvom elektronického bankovníctva, tri účtovné položky za výber z vlastného bankomatu.
LUBA Komplet 165 Sk mesačne
* v cene je navyše zahrnuté zúčtovanie piatich došlých platieb, zúčtovanie piatich prevodov prostredníctvom POS terminálu, päť účtovných položiek za výber z vlastného bankomatu, sporiaci účet, dvakrát mesačne zmena trvalého príkazu prostredníctvom elektronického bankovníctva.

HVB Bank

HVB Ekonomik konto 29 Sk mesačne
* balík obsahuje štvrťročné výpisy, neobmedzený počet účtovných položiek za platbu kartou, zadávanie trvalých príkazov, ročný poplatok za kartu, výbery z vlastných bankomatov okrem účtovných položiek, termínovaný účet, povolené prečerpanie.
HVB Praktik konto 59 Sk mesačne
* balík obsahuje oproti predchádzajúcemu aj zadávanie a zmenu trvalých príkazov, tri účtovné položky, elektronické bankovníctvo.
HVB Komfort konto 139 Sk mesačne
* balík obsahuje navyše mesačné výpisy, zadávanie, zmena a rušenie trvalých príkazov, ročný poplatok za kreditnú kartu a vedenie kartového účtu, výbery z vlastných bankomatov, inteligentný účet, neobmedzený počet účtovných položiek za pohyb na účte, neobmedzený počet elektronických účtovných položiek.

OTP Bank

OTP Konto
* funguje na princípe voliteľného balíka a klienti platia len tie služby, ktoré skutočne využili.

Istrobanka

MAXIKONTO Standard 38 Sk mesačne
* obsahuje tri pohyby na účte, kartu, pasívne elektronické bankovníctvo, mesačný výpis, povolené prečerpanie.
MAXIKONTO Electronic 62,50 Sk mesačne
* obsahuje navyše päť pohybov na účte neelektronicky, päť pohybov na účte elektronicky, elektronický výpis po každom obrate.
MAXIKONTO Top 139 Sk mesačne
* balík zahŕňa aj 10 pohybov na účte neelektronicky a 10 elektronicky.

ČSOB

ČSOB Pohoda 66 Sk
* v cene je zahrnutý neobmedzený počet zriadení a zmien trvalých príkazov a inkás, neobmedzený počet elektronických príkazov, neobmedzený počet platieb kartou a výberov vo vlastných bankomatoch, neobmedzený počet kreditných pohybov, mesačné výpisy, karta, elektronické bankovníctvo, povolené prečerpanie.
ČSOB Pohoda Plus 99 Sk
* ponúka výhody predchádzajúceho balíka a navyše úrazové poistenie a platobné príkazy podané na pobočke bez obmedzenia počtu; aj tu je možné znížiť mesačný poplatok až na nulu.
ČSOB Extra Pohoda 199 Sk
* obsahuje navyše výbery z bankomatov iných bánk v SR bez obmedzenia počtu a medzinárodnú kartu s cestovným poistením, rovnako je možné znížiť poplatok až na nulu.

Aká je výška ročných poplatkov za bankové služby?

KrajinaVýška Podiel poplatkov
poplatkovna HDP na obyvateľa
Švajčiarsko5349 Sk0,39 %
Austrália4802 Sk0,58 %
Taliansko4412 Sk0,55 %
Nórsko3982 Sk0,26 %
Nemecko3826 Sk0,42 %
USA3631 Sk0,30 %
Poľsko3553 Sk2,10 %
Francúzsko3475 Sk0,37 %
Španielsko3163 Sk0,49 %
Rakúsko3084 Sk0,31 %
Kanada2967 Sk0,35 %
Portugalsko2694 Sk0,60 %
Česko2655 Sk1,01 %-rieši protimonopol.úrad
Veľká Británia2538 Sk0,27 %
Belgicko2226 Sk0,24 %
Švédsko1913 Sk0,18 %
Slovensko1874 Sk0,98 %
Čína1132 Sk3,30 %
Holandsko976 Sk0,10 %

Zdroj: World Retail Banking Report, Capgemini

[20. 5. 2005]

Poplatky v bankách máme takmer najvyššie

BRATISLAVA - Slovenské banky si účtujú jedny z najvyšších poplatkov za svoje služby v porovnaní s priemernou mzdou. Na približne rovnakej úrovni sú poplatky v Českej republike. Za bankové služby zaplatia najviac Číňania a Poliaci. Vyplýva to zo štúdie World Retail Banking Report spoločnosti Capgemini, ktorá porovnávala 19 väčšinou európskych krajín.

Slováci podľa štúdie ročne zaplatia za najčastejšie používané služby v bankách 1874 korún. Hoci je to tretia najnižšia úroveň z pomedzi skúmaných krajín, vo vzťahu k výške hrubého domáceho produktu na obyvateľa alebo priemernú mzdu sa Slovensko ocitá medzi najdrahšími krajinami. Najviac zaplatia bankám Švajčiari. Ročne odvedú na poplatkoch v prepočte 5349 korún. Z ich ročného platu to však tvorí len 0,34 percenta. Len 976 korún zaplatia Holanďania. Z ich priemernej ročnej vždy to uberie len 0,08 percenta. Naopak, Slováci zaplatia na poplatkoch takmer celé jedno percento zo svojej mzdy.

Vysoké poplatky v pomere k platom sú aj v Českej republike. Tamojší protimonopolný úrad preto minulý týždeň začal vyšetrovať tri najväčšie banky z podozrenia, že sa na poplatkoch dohodli. Ak toto podozrenie dokáže, hrozí Českej sporiteľni, Komerčnej banke a ČSOB pokuta až 2,4 miliardy českých korún (3,1 miliardy Sk).

Slovenský protimonopolný úrad zatiaľ žiadne banky z uzatvorenia kartelu neobvinil. Hovorca úradu Miroslav Jurkovič však tvrdí, výšku poplatkov v bankách sledujú. "Tento trh je veľmi citlivý a protimonopolný úrad ho permanentne monitoruje a dáva dobrý pozor, ako sa cena na tomto trhu vyvíja. Ale vzhľadom na stav, aký je teraz, nie je možné poskytnúť ďalšie informácie," povedal Jurkovič.

Väčšina bánk nepredpokladá, že by sa mohli poplatky v najbližšom období znižovať. "Ak sa pozrieme na situáciu v oblasti bankových poplatkov v okolitých členských krajinách EÚ, tak zistíme, že Slovensko má jedny z najnižších poplatkov. V budúcnosti v súvislosti s prechodom na euro predpokladáme skôr postupné približovanie sa úrovne poplatkov okolitým krajinám," povedala hovorkyňa HVB Bank Andrea Kollárová. Zníženie poplatkov predpovedá len ČSOB. Jej hovorkyňa Marta Krejcarová vraví, že ak sa priblížime k tomu, že budeme predávať produkty v takom pomere, ako ich predávajú v krajinách EÚ, dá sa predpokladať, že cena za bežné produkty a služby bude klesať."

Účty pre študentov

bankamesačný poplatok
VÚB banka9 Sk
UniBanka0 Sk
Dexia banka0 Sk
Tatra banka19 Sk
Slovenská sporiteľňa0 Sk
Poštová banka0 Sk
Ľudová banka0 Sk
HVB Bank0 Sk
OTP Bank0 Sk
ČSOB0 Sk

Účty pre dôchodcov

bankamesačný poplatok
VÚB banka9 Sk
Slovenská sporiteľňa10 Sk
Poštová banka0 Sk
OTP Bank0 Sk

PETER CSERNÁK

[20. 5. 2005]

admin| 67 komentárov.| Pridať komentár| Informačný e-mail Vytlačiť článok
Dátum a čas servera.
Vaša IP:54.196.46.127
Dátum:17.03.2018
Čas:22:43
 


Vydané články
Po Ut St Št Pi So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Ľubica
Blahoželáme.

 
 
Kurzový lístok
Švajčiarsko1CHF20.134-
Ceská republika1CZK1.131-
EMU1EUR30.126-
Vežká Británia1GBP30.926+
Madarsko100HUF11.316-
Japonsko100JPY23.652+
Poľsko1PLN7.266-
USA1USD21.385+
MMF-ZPC-SDR1XDR33.014+

Platné ku: 31.12.2008
 
Prihlásenie
 
Užívateľ:
Heslo:
 
Hodiny
Anketa
CHCETE UŠETRIŤ PENIAZE za mnohé služby ktoré využívate ?

Áno, chcem a už viem ako !
9512  (9512 hl.)
Áno, chcem, ale neviem ešte ako ;-( !
3030  (3030 hl.)
Nie, nemám na čom ušetriť !
2771  (2771 hl.)
Nie, nechcem, peňazí mám ako pliev !
2867  (2867 hl.)

Celkom hlasovalo: 18180

 
Počasie.
 
Piškôrky
Rozmer 14x14
 
Kontakty
 • Administrátor
 • Redaktor
 • Webmaster
 
 
Super PC
Tento web site bol vytvorený s pomocou phpRS.
Na tejto stránke použité názvy programových produktov,
firiem apod. môžu byť ochrannými známkami alebo registrovanými ochrannými známkami príslušných vlastníkov. Design upravil Stanley B.